Çubuk Sürücü Kursları

Whatsapp İletişim
Firmayı ara
Firmaya Mesaj Gönder

Çubuk Sürücü Kursları

Çubuk’taki tüm sürücü kursları tek tıkla ekranınızda

İnternet sitemizde sizler için, Çubuk sürücü kursları ile ilgili aklınıza gelebilecek tüm bilgileri bir araya getirdik. Hangi bölgede sürücü kursları var, bu kurslarda nasıl eğitim veriliyor, kursların gün ve saatleri nedir, fiyatlandırma politikaları, kullanıcı yorumları ve beğeni puanları, telefon ve adreslerini derledik. Siz de “artık ehliyet sahibi olma vaktim geldi” diyorsanız, doğru adrestesiniz. Tek tek kurs aramanıza, eşe dosta sormanıza gerek yok. Kararınızı verdikten sonraki ilk adımınız, size en uygun kursu bulmakta yatıyor. Sürücü kursundan beklentiniz neler, hangi kurs ekonomik koşullarınıza uygun, en erken ne zaman başlayabilirsiniz bu ve bunun gibi aklınızdaki tüm soruların yanıtını, burada bulacaksınız.

Çubuk sürücü kursları ve genel olarak ehliyet almak için gereken şartları listelediğimiz sayfamızı inceleyin; kafanızdaki tüm soru işaretlerini giderin.

Ehliyet almak için gereken şartlar nedir?
Çubuk sürücü kursları listemizi incelediniz. Kursunuzu seçtiniz, ehliyet almaya karar verdiniz. Ehliyet sahibi olmak için gerekli görülen yasal şartlar ise şu şekilde sıralanıyor:

Yaş sınırı: M,A1 ve B1 sınıfı ehliyetler için minimum 16 yaş. A2, B, BE, C1, C1E, F ve G sınıfı ehliyetler için minimum 18 yaş. A sınıfı için minimum 20 yaş. C, CE, D1 ve D1E ehliyeti için minimum 21 yaş. D ve DE ehliyet için minimum yaş sınırı 24 olmalıdır.

Eğitim durumu: Karayolları Trafik Yönetmeliği’nce belirlenen kurala göre ehliyet almak için sürücü adaylarının en az ilkokul mezunu olması gerekmektedir.

Sağlık durumu: Ehliyet almak için yine Karayolları Trafik Yönetmeliği’ne göre, sağlık raporu alınması gerekmektedir. Sürücü kursuna başlarken ve ehliyet başvurusu yaparken bu sağlık raporu sizden istenecektir.

Adli sicil kaydı: Ehliyet almak için gereken şartlardan birisi de adli sicil kaydı alınmasıdır. Yasalarımıza göre sürücü adaylarının, TCK’nın 188, 190 ve 191. maddelerindeki suçlar, Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’nun 4. Madde 7. Fıkrasındaki suçlar ve Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkındaki Kanun’un 12. Maddesi 2. ve sonrasındaki fıkralarındaki suçları işlememiş olmaları talep edilmektedir.

Bu gönderiyi derecelendir!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.