Sakarya Sürücü Kursları

  • Firma YetkilisiSakarya Sürücü Kursu
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi

Firma Hakkında

Sakarya Sürücü Kursları

Sakarya Sürücü Kursları Ehliyet Almayı Kolaylaştırıyor; Sakarya’da faal olan sürücü kursları, araç kullanmak isteyenlere bambaşka bir hizmet sunuyor. Artık sürücü adayları özel bilgilendirmeleri alırken hiç zorlanmayacak. Büyük kolaylıklar sağlayan kuruluşun web sitesinde her türlü ders notunu bulundurmakla birlikte sürücülere yönelik online deneme sınavlarını da bulunduruyor. Firmanın sitesinde; bilgi bankası, direksiyon sınavı, e-sınav ve dersler gibi sekmeler bulunuyor. Birbirinden farklı içerikleri barındırıyor, öğrenci odaklı bir öğretim amacı benimsenmekte. Sürücü adaylarına sayısız kaynak sunan Sakarya Sürücü Kursları’nın misyonu: trafikte akan araç ve yaya trafiğini tehlikeye atmayacak sürücüler yetiştirmektir. Bu faydalı firmanın vizyonu ise eğitim, öğretim ve hizmet unsurlarıyla birlikte sürücü kursları sektörünün lideri olmaktır.

Sakarya Sürücü Kursu ile Ehliyet Alma Rehberi

İlgililerine sayısız bilgi sunan sürücü dostu firma, ehliyetinizi sorunsuz alabilmeniz için size rehberlik hizmeti de sunmakta. Öncelikle sürücü adayının ehliyet alması için en az ilkokul mezunu olması gerekiyor. Sürücü kursuna kayıt olurken adaydan ilköğretim diploması talep ediliyor. Ehliyet çıkarma işlemi sırasında ilköğretim diploma fotokopisi talep ediliyor. Ehliyet almak isteyen sürücünün belirli sağlık koşullarını da barındırması ve uyması gerekiyor. Sürücü adayı ilgili kurumlardan almış olduğu sağlık raporunu sürücü kursuna başlarken ve ehliyet alırken teslim etmelidir. Sağlık raporu ise Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerden, üniversitelerin hastanelerinden, aile sağlığı merkezlerinden ve özel muayenelerden temin edilebilmekte… Sağlık raporu, aile hekiminden ücretsiz alınabiliyor. Sağlık raporunu devlet hastanelerinde hekim raporu için ve sağlık kurulu raporu için ayrı ücretler ödeyerek alabiliyorsunuz. Araştırma hastaneleri ve özel hastanelerin ücretleri farklılık gösterebilmekte. Bütün Sakarya Sürücü kursun da talep edeceği üzere yasalara göre adli sicil kaydınız da gerekmektedir. 76. Madde bunu şöyle özetlemektedir:

l Türk Ceza Kanunu’nun 188, 190 ve 191. maddelerinde belirtilmiş suçlardan hüküm giymemek,

l Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’nun 4. maddesinin 7. fıkrasındaki suçları işlememek,

l Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun’un 12. maddesinin 2. ve takip eden fıkralarındaki suçları işlememiş olmak.

Sürücü belgesi edinmek isteyen sürücü adaylarının ilk olarak iki aşamalı bir sınava girmeleri gerekiyor. İlk aşamada sürücü adaylarına test şeklinde bir sınav uygulanıyor. Test kısmının soruları motor bilgisi ve hayati önem taşıyan ilkyardım konularından oluşuyor. Sürücü adaylarının 2. sınava girebilmeleri için ilk sınavı başarıyla geçmeleri gerekmekte. M, B1, B, A1, A2, F ve G sınıfı araçların sürücü belgesini almak isteyen sürücü adaylarının iki aşamalı ehliyet sınavına girmeleri gerekmekte. A, C1, C, D1, D, BE, CE, C1E, DE ve D1E sınıfına dahil olup ehliyet yükseltmek isteyen adayların işlemi biraz farklı. Bu sürücü adayları ise yazılı sınavdan muaf tutuluyorlar ve yalnızca direksiyon sınavına giriyorlar. Ehliyet sınavı harç ücretiyse her yıl güncellenmektedir. Millî Eğitim Bakanlığı, direksiyon sınav ücretini 100 Türk Lirası olarak belirlemiştir. Söz konusu sınav ücretlerini sınavdan bir gün önce bile devlete ait bankalara yatırarak işlemi tamamlayabilmektesiniz. Ehliyet için kimliğiniz, diplomanız, sağlık raporunuz, adli sicil kaydınız ve 18 yaş altı adaylar içinse veli izin belgesi gerekmektedir.

Sakaryadaki Sürücü Kursları Sitesinin Diğer Hizmetleri

Sakarya Ehliyet

Sürücü kurslarına yönelik bambaşka hizmet sunan sitenin hizmetleri bununla da sınırlı değil. Sitede yer alan kaynaklardan bazıları şu şekilde geçmektedir:

l Sollama konusunda dikkat edilmesi gerekenler,

l Solunum yolu nasıl düzeltilir,

l Sürücü kursu seçerken nelere dikkat edilmeli,

l Dubalar arasında park etmenin püf noktaları nelerdir,

l Staj ehliyet nedir,

l Araç gösterge işaretleri ve anlamları,

l Trafik tanzim işaretleri olarak yer almaktadır.

Sektörde lider olma yolunda emin adımla ilerleyen ayarasansor.com trafiği tehlikeye atmayacak sürücüler yetiştirme misyonu çerçevesinde hizmetine ve büyümesine devam etmektedir.

Kampanya & İlanlar

Henüz bir ilan eklenmemiş

Firma Haberleri

Henüz bir haber eklenmemiş

Yorumlar (2)

  1. Erenler Sürücü Kursları – Sürücü Kurslar diyorki:

    […] Erenler Sürücü Kursu Seçerken Aranması Gereken Nitelikler:Sürücü kursları hangisi olursa olsun fark etmez diyebileceğimiz bir durum değildir. Herkesin kendi beklentileri ve araç kullanmaya dair farklı yapıları vardır. Bu yüzden konu sadece ehliyeti almış olabilmek değildir. Almak kadar nasıl almış olduğunuzda bir o kadar önemlidir. Bunun için kendinize ne istediğinizi anlamak adına birtakım sorular sorabilirsiniz. Bu sayede sürücü kursunuzdan neler beklediğinizi tam olarak anlayabilir ve bu sayede doğru seçim yapabilirsiniz. Kullanım kolaylığı yüksek bir araç kullanıldığında çok rahat edeceğiniz bir gerçek. Özellikle araç kullanmayı öğrendiğiniz araçla direksiyon sınavına giriyor oluşunuz sizi bir adım önde yapacaktır. Bu şeyleri araştırıp ona göre karar vermenin amacı da bu zaten. Bu şekilde sınavlara bir adım önde başlayacaksınız. İyi bir eğitmenden ders almak da sizin için büyük şans olacaktır. […]

  2. Hendek Sürücü Kursları – Sürücü Kurslar diyorki:

    […] Hendek Sürücü Kursu Trafikte Saygılı Sürücüler İçin Hendek Sürücü Kursları […]

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜRÜNLERİMİZ

Henüz bir ürün eklenmemiş

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.