Sakarya Sürücü Kursları

  • YETKİLİ KİŞİ         : Necat GÜMÜŞ
  • ADRES                 : Adapazarı / Sakarya
  • TELEFON             : 0552 511 14 34
  • WEBSİTESİ           : www.surucukurslari.net
  • E-POSTA             : surucukurslaril[email protected]
  • SOSYALMEDYA   :
Whatsapp İletişim
Firmayı ara
Firmaya Mesaj Gönder

Sakarya Sürücü Kursları

Sakarya Sürücü Kursları Ehliyet Almayı Kolaylaştırıyor; Sakarya’da faal olan sürücü kursları, araç kullanmak isteyenlere bambaşka bir hizmet sunuyor. Artık sürücü adayları özel bilgilendirmeleri alırken hiç zorlanmayacak. Büyük kolaylıklar sağlayan kuruluşun web sitesinde her türlü ders notunu bulundurmakla birlikte sürücülere yönelik online deneme sınavlarını da bulunduruyor. Firmanın sitesinde; bilgi bankası, direksiyon sınavı, e-sınav ve dersler gibi sekmeler bulunuyor. Birbirinden farklı içerikleri barındırıyor, öğrenci odaklı bir öğretim amacı benimsenmekte. Sürücü adaylarına sayısız kaynak sunan Sakarya Sürücü Kursları’nın misyonu: trafikte akan araç ve yaya trafiğini tehlikeye atmayacak sürücüler yetiştirmektir. Bu faydalı firmanın vizyonu ise eğitim, öğretim ve hizmet unsurlarıyla birlikte sürücü kursları sektörünün lideri olmaktır.

Sakarya Sürücü Kursu ile Ehliyet Alma Rehberi

İlgililerine sayısız bilgi sunan sürücü dostu firma, ehliyetinizi sorunsuz alabilmeniz için size rehberlik hizmeti de sunmakta. Öncelikle sürücü adayının ehliyet alması için en az ilkokul mezunu olması gerekiyor. Sürücü kursuna kayıt olurken adaydan ilköğretim diploması talep ediliyor. Ehliyet çıkarma işlemi sırasında ilköğretim diploma fotokopisi talep ediliyor. Ehliyet almak isteyen sürücünün belirli sağlık koşullarını da barındırması ve uyması gerekiyor. Sürücü adayı ilgili kurumlardan almış olduğu sağlık raporunu sürücü kursuna başlarken ve ehliyet alırken teslim etmelidir. Sağlık raporu ise Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerden, üniversitelerin hastanelerinden, aile sağlığı merkezlerinden ve özel muayenelerden temin edilebilmekte… Sağlık raporu, aile hekiminden ücretsiz alınabiliyor. Sağlık raporunu devlet hastanelerinde hekim raporu için ve sağlık kurulu raporu için ayrı ücretler ödeyerek alabiliyorsunuz. Araştırma hastaneleri ve özel hastanelerin ücretleri farklılık gösterebilmekte. Bütün Sakarya Sürücü kursun da talep edeceği üzere yasalara göre adli sicil kaydınız da gerekmektedir. 76. Madde bunu şöyle özetlemektedir:

l Türk Ceza Kanunu’nun 188, 190 ve 191. maddelerinde belirtilmiş suçlardan hüküm giymemek,

l Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’nun 4. maddesinin 7. fıkrasındaki suçları işlememek,

l Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun’un 12. maddesinin 2. ve takip eden fıkralarındaki suçları işlememiş olmak.

Sürücü belgesi edinmek isteyen sürücü adaylarının ilk olarak iki aşamalı bir sınava girmeleri gerekiyor. İlk aşamada sürücü adaylarına test şeklinde bir sınav uygulanıyor. Test kısmının soruları motor bilgisi ve hayati önem taşıyan ilkyardım konularından oluşuyor. Sürücü adaylarının 2. sınava girebilmeleri için ilk sınavı başarıyla geçmeleri gerekmekte. M, B1, B, A1, A2, F ve G sınıfı araçların sürücü belgesini almak isteyen sürücü adaylarının iki aşamalı ehliyet sınavına girmeleri gerekmekte. A, C1, C, D1, D, BE, CE, C1E, DE ve D1E sınıfına dahil olup ehliyet yükseltmek isteyen adayların işlemi biraz farklı. Bu sürücü adayları ise yazılı sınavdan muaf tutuluyorlar ve yalnızca direksiyon sınavına giriyorlar. Ehliyet sınavı harç ücretiyse her yıl güncellenmektedir. Millî Eğitim Bakanlığı, direksiyon sınav ücretini 100 Türk Lirası olarak belirlemiştir. Söz konusu sınav ücretlerini sınavdan bir gün önce bile devlete ait bankalara yatırarak işlemi tamamlayabilmektesiniz. Ehliyet için kimliğiniz, diplomanız, sağlık raporunuz, adli sicil kaydınız ve 18 yaş altı adaylar içinse veli izin belgesi gerekmektedir.

Sakaryadaki Sürücü Kursları Sitesinin Diğer Hizmetleri

Sakarya Ehliyet

Sürücü kurslarına yönelik bambaşka hizmet sunan sitenin hizmetleri bununla da sınırlı değil. Sitede yer alan kaynaklardan bazıları şu şekilde geçmektedir:

l Sollama konusunda dikkat edilmesi gerekenler,

l Solunum yolu nasıl düzeltilir,

l Sürücü kursu seçerken nelere dikkat edilmeli,

l Dubalar arasında park etmenin püf noktaları nelerdir,

l Staj ehliyet nedir,

l Araç gösterge işaretleri ve anlamları,

l Trafik tanzim işaretleri olarak yer almaktadır.

Sektörde lider olma yolunda emin adımla ilerleyen ayarasansor.com trafiği tehlikeye atmayacak sürücüler yetiştirme misyonu çerçevesinde hizmetine ve büyümesine devam etmektedir.

Bu gönderiyi derecelendir!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Ziyaretçi Yorumları (2)