Sollama Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi

Firma Hakkında

Trafik kazalarının çoğu hatalı sollamadan kaynaklanmaktadır.
Hatalı sollama
Sollama Kuralları
Sevdiklerinizin ve kendinizin can güvenliği sağlamak için sollama yaparken çok dikkatli olmanız gerekir. Aşağıda anlatılanları uyguladığınız takdirde hatalı sollama yapma riskinden kurtulmuş olacaksınız.

1.Sollama uzun yolda sürücüleri zorlayan anlardan biridir. Emniyetli bir sollama için yol şartları iyi değerlendirilmeli ve mesafeler iyi hesaplanmalı.

2.Aracını iyi tanıyan deneyimli sürücüler için sollama bir rutinin parçasıyken, deneyimsiz sürücüler ve hız tutkunları ne yazık ki kazalara sebep olacak hatalar yapabiliyor.

3.Sollama sıfır riskle yapılması gereken bir manevradır. Yol şartlarında, önünüzdeki araçta veya sizin aracınızda sollamayı engelleyen, zorlaştıran herhangi bir olumsuzluk olması bile vazgeçmeniz gerektiğini gösterir.

4.Sollamada esas olan uyarı ve levhalara uygun davranmak, şeritlerin anlamını bilerek hareket etmektir. Kesik çizgili yollar sollamanın yapılabileceğini gösterir. Düz çizgi ve ayrılmış yollarda ise sollama yapmak hem yasak hem de son derece tehlikelidir.

5.Manevra öncesinde önünüzdeki araçla mesafe bırakmalısınız. Böylece diğer şeride geçmeden önce hızlanacak payı da bulmuş olursunuz. Sollamaya başlarken ve son verirken mutlaka sinyal vermelisiniz. Aynanızı kontrol ettikten sonra sollamaya başlayabilirsiniz.

6.Aracın doğru viteste olması oldukça önemlidir. Kısa sürede hızlanma için vitesinizi küçülterek kolay devir kazanmasını sağlayabilirsiniz. Otomatik vitesli araçlarda ise gaz pedalına sonuna dek basılarak devir artışı yapılabilir.

Kampanya & İlanlar

Henüz bir ilan eklenmemiş

Firma Haberleri

Henüz bir haber eklenmemiş

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜRÜNLERİMİZ

Henüz bir ürün eklenmemiş

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.