Ehliyet Soruları

[advanced_iframe src=”https://www.surucukurslari.net/ehliyetsinavi”]

Ehliyet Soruları

Ehliyet Soruları; İnsanların gündelik yaşamda en çok gereksinim duydukları olgulardan bir tanesi de kişilerin düne nazaran daha bireysel yaşamalarına istinaden ehliyettir. Her insan nerede ise dünyanın neresinde olursa olsun araç kullanıyor. Buna istinaden de araç kullanabilmeleri için ehliyet almaları gerekiyor. Ehliyet sahibi olabilmek için de öncelikli olarak yazılı sınavın geçilmesi gerekiyor. Bu bağlamda da ehliyet soruları çok ciddi önem kazanıyor.

Ehliyet Soruları
Ehliyet Soruları

Ehliyet soruları toplamda 50 adet sorudan oluşuyor. Her soru 2 puan biçimindedir. Toplamda yüz üzerinden 70 puan alınması yeterlidir. Soruların içeriğinden de bahsetmek gerekir ise soru dağılımı ve ilgili konular şu şekildedir:

  • 23 adet trafik
  • 12 adet ilk yardım
  • 6 adet trafik adabı
  • 9 adet motor sorusu yer alır.

Ehliyet soruları çoktan seçmeli bir biçimde gerçekleşir. Sınav soruları ehliyet kurslarında alınan konuları içerir ve sürücü adayının bilgilerini ölçmeye yönelik olan sorulardır. Bu sorulara hazırlanır iken geçmiş yıllarda çıkan sorular incelenerek de bilgi edinilebilir. Daha detaylı bilgi için sitemizin ilgili sayfalarına bakılması yeterlidir.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.