Ehliyet Sınavını Nasıl Geçebilirim?

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi

Firma Hakkında

Merhaba sürücü adayları, bu yazı dizimizde size ehliyet sınavında başarılı olmanın detaylarını aktaracağız. Bilindiği üzere merkezi ehliyet sınavları artık tarihe karıştı. Tüm iller ehliyet sınavıda elektronik ehliyet sınavına geçiş yaptı. Ehliyet sınavında başarılı olmak için şu aşamaları geçmeniz gerekir:

1.ADIM: SÜRÜCÜ KURSU DERSİNE KATILMAK: Sürücü kursuna kayıt olduktan sonra size verilen kitaptan derslere çalışabilirsiniz. Kitap dışında sürücü kurslarında belirlenen eğitim saatlerinde eğitimler ekatılmalısınız. Kursa belli bir süre katılmazsanız sürücü kursu bu durumu zaten sıkıntı haline getirecektir. Derslerde takıldığınız noktaları ders öğretmenlerine birebir sorarak öğrenebilirsiniz. Araç parçaları, ilkyardım, trafik adabı gibi konuları kurslara katılarak çok rahat öğrenebilirsiniz. Ehliyet sınavına çalışırken kendinize not çıkarabilirsiniz. Size verilen kitapta önemli bölgelerin altını çizerek daha sonra yeniden bu konulara göz atabilirsiniz.

2.ADIM: ÇIKMIŞ SORULARA GÖZ ATIN: Ehliyet sınavında konular belli olduğu için sınavlar hep kısır bir döngüde hazırlanır. Yani çok fazla çeşit soru hazırlanma imkanı yoktur. Bu yüzden geçmiş yıllarda sorulmuş sorulara göz atmanız sınavda başarılı olmanız için yeterlidir. Bütün sınavlar birbirine benzer soru çeşitlerinden oluşur. Çok fazla soru üretilemediği için geçmişteki tüm soruları çözmeniz sınavı kazanmanız için yeterli olacaktır. Ehliyet sınavında adaylara 50 soru sorulur. Sınavdan başarılı sayılmanız için 50 sorudan 35 tanesini doğru yapmalısınız. Konulara çalıştıktan sonra konulara hakim olmak için bol test çözmelisiniz. Ne kadar çok test çözer pratik yaparsanız konuya hakimiyet dereceniz artar.

3.ADIM: DENEME SINAVLARINA KATILIN: Kayıt olduğunuz kurs gerçek sınavdan önce deneme sınavları yapar. Bu deneme sınavlarına mutlaka katılın. Deneme sınavları konulara ne kadar hakim olduğunuzu, sınavı kazanıp kazanamayacağınız konusunda size bilgi verir. Deneme sınavına göre çalışmalarınıza yön verebilirsiniz. Eksikleri gidermek adına deneme sınavları önemli bir şanstır. Hatta mümkünse farklı kursların deneme sınavlarına katılın. İnternet üzerinde birçok sitede deneme sınavı mevcuttur. Bu denemeleri çözerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

  1. ADIM: BENZER SORULARI EZBERLEMEK: Trafik adabı dersinde genelde mantık ağırlıklı sorular çıkmaktadır. Birkaç terim ezberleyerek bu dersi çok rahat verebilirsiniz. Trafik levhaları konusuna çalışırken görselleri kullanın. Görsel hafızanız güçlüyse bu dersi çok rahat verebilirsiniz. Trafik levhaları günümüzde çok sık karşımıza çıktığı için bu derste çok fazla zorlanmazsınız.
  2. ADIM: TRAFİK İŞARETLERİ İLE PRATİK YAPIN: Günlük hayatta karşınıza çıkan tüm trafik işaretlerini daha dikkatli inceleyin. Trafik işaretlerinin anlamını görsel olarak öğrenebilirsiniz. Ezber yapılacak bir ders değildir. Sürücü kurs parkurlarına gidip araç kullanmayı biliyorsanız aracın içinde bu işaretlere dikkat ederek araç kullanmanız trafik işaretlerini daha kolay öğrenmenizi sağlayacaktır.

6.ADIM: FARKLI KAYNAK TARAYIN: Tek kaynak yerine farklı kaynak tararsanız karşınıza çıkabilecek tüm soru çeşitlerini görmüş olursunuz. Farklı kaynaklardan konuya hakimiyet kurmanız daha kolay hale gelir.

Kampanya & İlanlar

Henüz bir ilan eklenmemiş

Firma Haberleri

Henüz bir haber eklenmemiş

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜRÜNLERİMİZ

Henüz bir ürün eklenmemiş

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.