Elektronik Ehliyetle ilgili bütün cevaplar burada

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi

Firma Hakkında

Elektronik Ehliyet Sınavı Başvuru İşlemlerİ
Ehliyet almak isteyen vatandaşlar artık sınavlara elektronik ortamda girmeye başladı. E-sınav olarak bilinen yeni uygulama ile artık Türkiye genelinde uygulanmaya başlandı. E-sınav randevularını kursiyerler kendisi alamaz. Bu işlemleri sadece sürücü kursları yapabilir. Ehliyet alabilmek için tüm koşulları sağlamanız gerekir. Sürücü kurs tarafından planlanan teorik eğitimleri almanız gerekir.

E-sınav ücreti 85 lirayı zamanında ziraat, halk ve Vakıfbank şubelerine ödemelisiniz. Bankamatiklerde kurumsal tahsilât bölümü altında elektronik sınav ücretini yatırabilirsiniz. Elektronik sınav ücretini ödedikten sonra sürücü kursunuz “Özel MTSK Modülü” üzerinden randevu tarihinizi belirleyebilirsiniz. Aldığınız randevular il veya ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü değerlendirip onaylar. Başvuru işlemi onaylanan kursiyerler için e-sınav randevu sistemi kursiyerin istediği tarihi öncelikli olarak seçer. Yoğunluk varsa seçilen tarihe en yakın tarih belirlenir.

Sınav tarihi belli olduktan sonra kursiyere sınav giriş belgesi çıkartılır. Sınav giriş belgesini sürücü kursu çıkartıp teslim eder. Bu belge ile kursiyer e-sınava girer. Bu belge sadece sürücü kursundan alınır. Kursiyerin talep etmesi halinde e-sınav tarih ve saatini sınava en az 3 gün kala değiştirebilirler. Değiştirme işlemi için sürücü kursuna dilekçe verilmelidir. Teslim edilen belgeler Milli Eğitim Müdürlüklerince değerlendirilip işleme alınır.

E-Sınav Hakkı
Her kursiyerin 4 e-sınava giriş hakkı bulunur. Sınava girecek adaylar yönetmelikte belirtilen hususlar dışında sınav tarihinde ve saatinde e-sınav merkezinde olmazlarsa bir sınav hakları otomatik olarak yanar. E-sınav sistemiyle ehliyet almak isteyen adayların sınav hakları yanmadığı sürece MTSKS yazılı sınavına başvuru yapamazlar. Yazılı sınavla ehliyet almak isteyen adaylar e-sınav sistemine başvuru yapabilirler. E-sınav başvurusu başarısız olan adaylar en erken 15 gün sonra yapılacak olan sınava girebilir.

Elektronik Ehliyet Sınavı Başvuru ve Randevu İşlemleri
Elektronik ehliyet sınavı başvurularını sürücü kursları MEBBİS sistemi üzerinden yapar. Elektronik ehliyet sınavı başvuru şartları şunlardır:

1- Sürücü kursunda teorik eğitim almış olmak

2- Elektronik sınav ücreti 75 lirayı yatırmış olmak

3- E-sınav randevu sisteminden sınav randevusu almak

4- Daha önce e-sınava girmiş ve sınav tarihi üzerinden en az 15 gün geçmiş olması

Elektronik sınav giriş belgesi
Sürücü kursunuz elektronik sınav için randevu alıp başvurunuzu onaylatın. Onaylama işleminden sonra ehliyet sınav giriş belgenizi oluşturup çıktısını alıp kuruma onaylatmanız gerekir. Sınav giriş belgelerinizi sürücü kursu haricinden internet üzerinden göremez çıktı alamazsınız. Sınav giriş belgeniz olmadan sınava giremezsiniz. Sürücü kursundan mutlaka giriş belgenizi alın. Sınava girerken sınav giriş kartının yanında kimliğinizi de yanınıza almayı unutmayın.

Elektronik ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanır?
Elektronik ehliyet sınav sonuçları sınav bittikten sonra hemen açıklanır. Sınav sonuçlarını görmek isteyen kişiler http://esinav.meb.gov.tr/SonucAciklama.aspx adresinden TC kimlik numaralarını girerek öğrenebilirler.

Kampanya & İlanlar

Henüz bir ilan eklenmemiş

Firma Haberleri

Henüz bir haber eklenmemiş

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜRÜNLERİMİZ

Henüz bir ürün eklenmemiş

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.