Sıkça Sorulan Sorular

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi

Firma Hakkında

B Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır?

İnsanların kullanacağı araçlara göre araçların farklı özellikleri olduğu farklı sınıflarda ehliyet sınıfları bulunuyor. Bunlar içinde kadın erkek, genç yaşlı herkesin en sık tercih ettiği ehliyet sınıfı B sınıfıdır.

B sınıfı ehliyet  sahibi olan aşağıda belirtilen araçları kullanabilir:
·Tüm otomobiller bu sınıftadır
·Tüm kamyonetler bu sınıftadır

B1, F ve M sınıfında olan araçları da B sınıfı ehliyet sahibi olan kişiler kullanabilir ki bu gruplarda olan araçlar da şunlardır:  Tarım işlerini yapan insanların olmazsa olmazı olan ve hiçbir biçimde ehliyetsiz kullanılamayan traktör, 4 tekeri olan motosiklet ve maksimum yüklü olan ağırlığı 4.250 kg olan muhtelif türden araçlardır.

B sınıfı ehliyet  sahibi olmak için 18 yaşını tamamlamış olmak, en az ilkokul mezunu olmak, girmiş olduğu ehliyet sınavından başarı ile geçmiş olmak gerekir. Sağlık raporu da istenen evraklar arasındadır. Siz de eğer B sınıfı ehliyet   alacak iseniz sitemizin ilgili sayfalarında aradığınız tüm bilgileri en güncel ve en doğru bir biçimde bulabilirsiniz.

Ehliyet İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Günümüzde kadın, erkek genç yaşlı fark etmeksizin araç kullanmayan insan sayısı parmakla sayılacak kadar azdır. İnsanlar hangi tür araç kullanacak olursa olsun mutlaka ehliyet almak durumundadır. Bu noktada da istenen evraklar vardır ve bu evraklar aşağıda belirtildiği biçimdedir:

Ehliyet alacak kişinin kan grubunu gösteren kart,

Nüfus cüzdanı,

Yeni çekilmiş 2 tane biometrik fotoğraf,

E-devlet üzerinden rahatlıkla alınabilecek olan sabıka kaydı,

Yine e-devlet üzerinden kolay bir biçimde alınabilecek olan öğrenim durumunu gösteren belge,

En az ilkokul mezunu olma koşulu vardır,

Sağlık raporu: Eğer kişi engelli olan bir birey değil ise o zaman bu raporu aile hekiminden alabilir ama eğer engelli ise heyet raporu alması gerekir,

Tüm bu belgeler dışında ehliyet almak için gerekli ehliyet ücretlerinin de ödenmesi gerekir,

Yine kişinin hangi türden ehliyet alınacak olursa olsun 18 yaşını tamamlamış olması durumunda bu belgeleri hazırlayarak başvuruda bulunabilir,

Detaylı bilgi için sitemizin ilgili sayfalarına bakabilirsiniz.

Ehliyet Çıkmış Sorular

İnsanların kimi zaman kimlik olarak bile kullandığı ehliyet günümüzün olmazsa olmaz olan gereksinimleri arasında geliyor. İnsanlar gerek kişisel amaçlı olarak gerek özel amaçlı olarak ehliyet alıyor. Ehliyet alabilmek için önce bir sürücü kursuna katılmak, sonrasında ise yapılan ehliyet sınavına girmek gerekiyor.

Ehliyet sınavlarında toplamda 35 adet farklı kategorilerden farklı sorular soruluyor.  Bu sorular derslerde işlenen konuların içinden seçiliyor ve çoktan seçmeli oluyor. İnsanlar sınavlara hazırlanırken kimi zamanehliyet çıkmış sorular neler bakıyorlar. Böylece hem soru mantığını anlıyorlar, hem de konuya daha iyi hakim oluyorlar.

Ehliyet çıkmış sorular ehliyet sürücü kurslarında deneme sınavlarında sorulabildiği gibi, ayrıyeten de dağıtılabiliyor.  Bazen de ehliyet sınavına girecek olan kişiler farklı yerlerden bu sorulara ulaşabiliyor. Nitekim sitemiz üzerinden de daha önce çıkmış sorulara tek bir tuşa basarak yerinizden kalkmadan ulaşabilirsiniz. Sitemiz bu alanda son derece geniş bir arşive sahiptir. Aynı zamanda soruların yanıtları da sitemiz üzerinde mevcuttur. Dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden bu sorulara ulaşarak çözebilirsiniz.

Kampanya & İlanlar

Henüz bir ilan eklenmemiş

Firma Haberleri

Henüz bir haber eklenmemiş

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜRÜNLERİMİZ

Henüz bir ürün eklenmemiş

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.